İŞ GÜVENLİĞİ
İÇİN
YOLDAYIZ

Projemiz

Dünya’da iş kazalarını önlemek için yapılan düzenlemeler ve alınan önlemlere rağmen iş kazalarının sayısı ile hayatını kaybedenlerin sayısı artıyor. AB’nin resmi istatistik ofisi Eurostat ve Sosyal Güvenlik Kurumu’nun (SGK) verilerine göre Türkiye iş kazalarında en fazla insanın hayatını kaybettiği ülkeler sıralamasında birinci. Ölümlerin en çok gerçekleştiği iş kolları; inşaat, tarım, taşımacılık, ticaret/büro, belediye, metal ve maden alanları. Yüksekten düşme (%17) ve ezilme göçük (%20) toplanınca %37 gibi büyük bir sebepsel oran ortaya çıkıyor. İstanbul, Kocaeli, Manisa, Bursa, Antalya, İzmir iş kazası ve ölümlerin yüksek olduğu iller oldu. (2018 yılı)

Honeywell İş Güvenliği ekipmanları alanında lider bir şirket olarak ticari faaliyetlerini sürdürmektedir. Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de çok sayıda teknik uzman ve işçi ürünlerimizi tercih etmektedir. Toplumdan aldığını topluma verme ilkesinden hareket eden ve insanı odağına koyan şirket işçi sağlığı ve ölümlerinde maalesef liste başında olan Türkiye iş dünyasına ve çalışanlarına karşı sorumluluk duymakta ve bu durumun eğitimle ve alınan önlemlerle çözüleceğine inanmaktadır.

Bu inançtan hareketle “İş Güvenliği İçin Yoldayız” projesi kapsamında yaptığı teknolojik yatırımla iş güvenliği verecek şekilde Demo Van aracı organize etmiş ve bunun için uzman eğitimciler görevlendirmiştir. KSS projemiz 5 yıllık sürdürülebilir bir planlamaya sahiptir ve bu süreç sonunda çok sayıda fabrika, tesis ve şantiye gibi alanlar ziyaret edilip yaklaşık 45.000 kişiye bilinçlendirme eğitimi verilmesi hedeflenmektedir.

Honeywell Hakkında

Honeywell uzay-havacılık ürün ve hizmetleri, binalar ve sanayi için kontrol teknolojileri ve performans materyallerini de içeren endüstri bazlı çözümler sunan ve Fortune 100 listesinde yer alan dünya çapında bir teknoloji şirketidir. Teknolojilerimiz daha akıllı, güvenli ve sürdürülebilir bir dünya yaratmak için uçaklardan binalara, fabrikalardan tedarik zincirlerine ve çalışanlara kadar her şeyin daha bağlantılı olmasına yardım etmektedir. Honeywell hakkında daha fazla haber ve bilgi için www.honeywell.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

© Telif Hakkı - İş Güvenliği İçin Yoldayız